Російська / Українська

Овочесховища

Овочесховище представляє собою комплекси будівель і споруд з приймання, післязбирання та предреалізаційної обробки та зберігання продукції. Будівлі можуть бути зблоковані між собою для забезпечення єдиного технологічного процесу. Основними вимогами збереження овочевої продукції є забезпечення потрібних температурних режимів для кожного виду овочів і певні режими вентиляції. Сучасні овочесховища можуть будуватися на базі прямостінних будівель ангарного типу. Каркаси таких будівель виготовляються зі сталевих прокатних профілів. Огороджувальними конструкціями можуть бути сендвіч-панелі. Покрівля малоуклонна, часто з витяжними відкидними вікнами.

Найбільш несприятливим життєвим процесом зберігання овочів є їх «дихання». Посилене дихання відбувається головним чином у результаті окислення цукру, супроводжується втратою поживних речовин і пов'язане з виділенням значної кількості вологи, вуглекислого газу, тепла, а також з якісними і кількісними змінами (втрати у вазі) збережених овочів. Температура повітря в приміщенні сховища при цьому підвищується, поверхня овочів стає вологою, і створюються сприятливі умови для розвитку грибків і бактерій, що викликають захворювання овочів.

Дихання овочів і виділення вологи протікає найбільш сильно в перший час після збирання. При цьому великий вплив робить температура навколишнього повітря: чим вона вища, тим інтенсивніше дихання і виділення вологи. При температурі, близькій до нуля, життєві процеси в картоплі і овочах зводяться до мінімуму, дихання стає ледь помітним, припиняється пов'язане з ним виділення вологи, вуглекислоти та тепла. Припиняється і розмноження мікроорганізмів, які розвиваються у вологому теплому середовищі. При падінні температури нижче нуля овочі частково або зовсім замерзають, чого не можна допускати, тому що при цьому відбувається руйнування клітин, а у сім'яників - і втрата проростання.

Велике значення для збереження овочів має відносна вологість повітря в овочесховище. При низькій вологості навколишнього повітря овочі сохнуть і в'януть. Занадто висока відносна вологість сприяє розвитку цвілі і грибкових захворювань, при цьому поверхня овочів зволожується, і вони починають псуватися. Крім того, підвищені температура і вологість повітря сприяють проростанню бульбоплодів і цибулевих овочів, що супроводжується підвищеною витратою поживних речовин і приводить до псування овочів.

Виключно важливе значення для успішного зберігання овочів має також дотримання правил підготовки овочів до тривалого зберігання і їх сортування.

За характером будівництва та ступеня капіталовкладень овочесховища підрозділяють на прості (тимчасові) - бурти, траншеї і обладнані (постійного типу).

Обладнані овочесховища бувають спеціалізовані, призначені для однієї культури овочів, або універсальні-для картоплі і різних овочів з подібним режимом "зберігання".

Залежно від рівня підлоги по відношенню до планувальної позначки землі сховища ділять на наземні, напівзаглиблені відмітка підлоги яких заглиблена від позначки землі не менше ніж на половину висоти сховища, і заглиблені, відмітка підлоги яких заглиблена більш ніж на половину висоти сховища. Київ.

 

КОМПЛЕКТУЮЧІ та автоматика для холодильного обладнання

Наша компанія є імпортером холодильного обладнання та комплектуючих для холодильної техніки таких брендів як:
FRASCOLD, ECO,
CASTEL, HONEYWELL,
JOHNSON CONTROLLS
...

Детальніше

РОЗРАХУНОК та ПІДБІР холодильного обладнання

Компанія «Холодтехмонтаж» пропонує повний спектр робіт з підбору, проектування, встановленню (будівництву), пуско-налагодженні, гарантійному і післягарантійному обслуговуванню промислового і технологічного холодильного...

Детальніше

ВСТАНОВЛЕННЯ холодильного обладнання

Ви можете бути впевнені в якості робіт, проведених нашим сервісним центром, так як система менеджмента якості на ТОВ «Холодтехмонтаж» сертифікована по всім необхідним стандартам. Наша порядність, сумлінність і хороша репутація підтверджуються нашими численними поважними клієнтами! Ми також працюємо в таких містах як: Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Львів, Одеса, Харків і багатьох інших...

Детальніше